Nepřihlášený uživateli, vítej na našem fóru! Pro zpřístupnění všech funkcí, stahování obsahu a přístupu do sekce "Ke stažení" se prosím PŘIHLAŠ nebo ZAREGISTRUJ.
Vítejte návštevníku! Registrovat se
Přihlásit/registrovat se přes:
Tak jsem právě dotvořil 20 dalších karet do základního rozšíření Zimy. Zítra je vyrobím. O víkendu mě doufám čeká první testování (a pevně doufám, že to dopadne dobře) a jakmile budu mít otestováno s dobrým výsledkem, tak sepíšu pravidla a pak do sekce rozšíření přidám vše na stáhnutí.
Tak sady figurek už mám taky hotové. Pro srovnání i s originálem.
Udělal jsem je větší protože jsou to zimní lovci :)
Každý hráč v těch 3 rozšířeních bude mít dohromady navíc:
1 ks Vůdce klanu
1ks šamana
3ks zimních lovců
1 ks pasti
2 chýše
A k rozšíření Vlčí smečky ještě budou tři vlci v jiné barvě. To se ještě tiskne :)
2 vlky v barvách hráčů budou potřeba až v dalším rozšíření co teprve vymýšlím.
Tak první testovací hra je za mnou. Hrál jsem s manželkou a vyhrála :D
Žena měla 371 a já 320.
No je to velké rozšíření a tak jsme to hráli 2,5 hodiny. Ještě nemám tři vlky v jiné barvě, tqkže jsme použili barvy se kterými jsme nehráli.
Hned na začátku mi bylo jasné, že nebudou stačit základní figurky. Takže na počítadlo jsme dali vlka v našich barvách a tak jsme měli o jednu základní figurku navíc.
Vzhledem k tomu, že budu vymýšlet rozšířenou bodovací tabulku, tak ještě přibyde figurka na počítadlo, čímž se ušetří pro hru základní lovec a ještě jednoho základního lovce bych asi dotiskl (musím najít existující model nebo ho vymodelovat).
Vesnice jsem si tahal jen já, takže jsme je nevyzkoušeli naplno v konfliktech mezi hráči. Ale ujasnil jsem si pár pravidel, ktwrá dopíšu. Příští týden se budu věnovat výhradně pravidlům a doděláním počítadla a dořešením základních figurek.
Kartičky zimy jsou s těmi 20 navíc dostačující.
) tak som tie spin-offi moc nemusel ale rozšírenia tomu dodali (ako tomu hovorím ja) šmrnc...
Takže aj toto vyzerá dobre a rad by som to otestoval. Chcelo by to doniesť na budúci sraz a zahrať to.
Děkuji. Je toho hodně, to vím. Ale kdyby těch karet bylo málo, tak ta zima stojí za prd.
Jak jsem ti psal soukromě. Sraz Carcassonne nadšenců mne láká, ale okolnosti mi nedovolí jet na dlouho mimo domov.
Jestli bude příští sraz někde na jižní Moravé tak tam snad přijedu.
Pro lepší představu mého rozšíření, plánuji natočit video. Až budu mít vše hotové tak se na to vrhnu.
(3.5.2026, 11:30)Mati Napsal(a): Pekná tvorba.. a vyzerá to zaujímavo.
Kým chalani s fóra nevytvorili rozšírenia na spin-off hry ( konkrétne
) tak som tie spin-offi moc nemusel ale rozšírenia tomu dodali (ako tomu hovorím ja) šmrnc...
Takže aj toto vyzerá dobre a rad by som to otestoval. Chcelo by to doniesť na budúci sraz a zahrať to.
před 7 hodin(y)(Tento příspěvek byl naposledy změněn: před 7 hodin(y) uživatelem Derrick.)
Ahoj všem.
Omlouvám se za dlouhou odmlku - jak se říká: "člověk míní, život mění". Nakupilo se mi teď moc povinností doma i v práci a sebralo mi to čas na rozšíření.
Dnes jsme konečně otestovali rozšíření ve 4 lidech a já dostal zpětnou vazbu na to co chybí, co dodělat a co upravit. Tak mi držte palce ať mi zas nic nesebere čas (teď už je to jen servis čerpadla k bazénu, ale to zabere jen jedno dopoledne :D)
Jinak celkově je hra fajn, všichni pochopili pravidla a hru jsme si užili - prodloužilo to podstatně základní hru :)
Poznatky mám asi takový:
- přidat dvě základní figurky (počet je teď nedostačující)
- vymyslet menhiry pro zimu (opravdu je jich teď málo a v zimě chybí, takže budu teď pracovat na 14 menhirech, kde mám už návrhy na funkčnost a bonusy a to jak pozitivní tak negativní)
- šaman byl používán zřídka, ale trochu pomohl :)
- vesnice (je jich dohromady 9) jsou fajn, jen je blbý když se vytáhnou ke konci hry :( a musím doladit pravidlo pro figurku Vůdce klanu
- zkušební hráči by uvítali trochu okořenit pohoří zatáčkou nebo průsmykem (teď je to prý moc jednolité a rovné :D)
Zatím mám karty co jsem i nasdílel. Střed už jsem upravil a pravidla chybí rozepsat z jedné třetiny podrobněji. Kartičky mi ještě upraví doufám kamarádka, tak aby měly i 2mm přesah a jistí nadšenci, co si kvůli mě již zakoupili originální hry na přetisk, mohli nechat tisknout u profíků.
Takže ještě jednou se omlouvám za to trvání a nebojte, nezapomněl jsem na to :)
A tady je pár fotek z dnešní hry.